Naposledy aktualizováno: 23.08.2021 18:33:52
Na úvodní stranu

Místní knihovna v Mikulůvce


 

Seznam knih cirkulačního souboru: cirkulace -_jaro 2021 - žlutý  

 


 

Seznam knih cirkulačního souboru: cirkulace - podzim 2020 - modrý 

 


 

 Seznam knih cirkulačního souboru: cirkulace - zima 2021 - fialový

 


 

 

Výběr z nových knih: 

 

 rljk.jpg Ruměnička Lipůvka a její kamarádi
Radomír Socha
        
Řekneme-li, že v přírodě žijí krásná zvířata, myslíme tím většinou třeba jelena nebo páva. V knize Radomíra Sochy se nám otevře jiný pohled. I ve světě hmyzu můžeme přece najít krásu a poučení.
Budeme svědky toho, jak se z vajíčka vylíhne malá ploštice Lipůvka. S ní pak budeme prožívat, jak roste a poznává život. Lipůvka si najde kamarády, mnoho se toho naučí, bude hledat životního partnera, přežije chladnou zimu. Při jejích dobrodružstvích zjistíme, že i ploštice musí mít trpělivost, poslouchat zkušenější a být opatrná...
Za každou kapitolou najdeme otázky, které můžeme využít pro rozhovor s našimi dětmi, nebo jen zjistit, jestli dávaly dobrý pozor.
Knihu doprovodila půvabnými obrázky Zdeňka Študlarová.

hrosi-pribehy-l8a-279327.jpg

Hroší příběhy

Vladimíra Spielvogelová

V této knize se děti seznámí s hroším stádem vedeným tátou Hanym, hroší holčičkou Edynkou a jejím bratrem Hanýskem. Oba sourozenci zažijí mnoho legrace i nebezpečných dobrodružství, díky kterým se naučí, že lež má krátké nohy, jak cenné je přátelství, že se vyplatí poslouchat rodiče, ale i jak je důležité pravidelně si čistit zoubky.

 

bmid_mami-pridej-rda-404005.jpg

Mami, přidej! aneb Jak se (ne)stát supermatkou

Barbora Vajsejtlová

Je jí skoro čtyřicet, má dvě děti, lehkou nadváhu, práci, kterou nenávidí, a pocit, že se s tím nedá vůbec nic dělat (tedy ne s těmi dětmi). Ženy v jejím okolí jsou na tom podobně, i když každá z nich pojímá mateřství jiným způsobem. Jaké máte šance, když toužíte být alespoň ucházející matkou, a přitom nechcete, aby náplní vašeho života byly jen děti? A dá se krize středního věku překonat běháním?

 

OBRÁZEK : bmid_pomsta-tlf-338252.jpg

 

Sandra Brown: Pomsta

Příběh Crawforda Hunta. Crawford Hunt chce získat nazpět svoji malou dceru. Po smrti manželky žil rozháraně a vyčítal si, že zavinil smrt své ženy, ale teď už nepracuje jako policista v terénu a požádal o svěření Georgie do péče. A právě ve chvíli, kdy se v soudní síni projednává jeho případ, vtrhne dovnitř maskovaný střelec a spustí palbu. Tento klíčový okamžik rozehraje drama pomsty, nenávisti, důmyslných pletich a vydírání, ale i strhující vášně a dobrodružství, kdy vyplouvají na povrch dávné události