Naposledy aktualizováno: 26.05.2022 18:26:11

Výběr z nových knih:

mid_hnedacek-a-nalezena-podkova-wbm-475247.png

Hnědáček a nalezená pdkova

Hříbátko Hnědáček žije na statku s tažným koníkem Toníkem. Jednoho dne nalezne podkovu, která by se Toníkovi moc hodila při jeho těžké práci. Hnědáček zahlédl u řeky krásné koně. Úplně jiné než je jeho statný kamarád Toník, který pomáhá v lese stahovat dřevo. Rozeběhne se k nim, ale než je dožene, koně jsou pryč. V řece však najde krásnou podkovu. Hrozně rád by ji měl na svých kopytech. Je však ještě příliš malý, a tak svůj poklad ukryje.

bmid_zmizela-apatykarka-i2b-468165.jpg

Zmizelá apatykářka

Sarah Pener

Do malého bylinkářského krámku, dobře skrytého v křivolakých uličkách Londýna v 18. století, míří vskutku neobvyklá klientela. Po celém městě si ženy šeptají o záhadné apatykářce Nelle, která místo léků na ženské neduhy prodává jedy, aby se její zákaznice jednou provždy zbavily mužů, kteří je tyranizují. Osud bylinkářky je však ohrožen, když jedna z jejích klientek udělá fatální chybu, jejíž následky se táhnou po staletí. Ctižádostivá historička Caroline utíká před problémy v manželství a desáté výročí svatby stráví sama v Londýně. Náhodně narazí na stopu řady záhadných úmrtí mužů, k nimž v tomto městě docházelo před dvěma sty lety. Zvědavost ji zavede do archivu londýnské knihovny… až k šokujícímu odhalení života apatykářky, která spojila svůj osud se smrtí. Zmizelá apatykářka je napínavý a fascinující příběh plný nezapomenutelných postav. Příběh o tajemství, pomstě a o tom, jak se ženy mohou navzájem zachránit navzdory času, který je odděluje.

bmid_posledni-let-vjs-463501.jpg

Poslední let

Julie Clark

Claire má dokonalý život. Je vdaná za potomka z prominentní rodiny, bydlí v nádherném domě, její dny ladně a bezchybně plynou a její budoucnost je příznivá. Jenže ve skutečnosti nic není takové, jak to vypadá. Její zdánlivě dokonalý manžel je výbušný jako jeho slibná politická kariéra a nechává Claire sledovat, aby měl jistotu, že žije, jak podle něj má. Netuší však, že Claire už měsíce plánuje své zmizení.
Díky náhodnému setkání na letišti pozná Evu, jejíž život se zdá stejně bezútěšný. Domluví se, že si na poslední chvíli vymění letenky – a tak Claire míří místo Evy do Oaklandu, Eva letí do Portorika jako Claire. Věří, že díky tomu budou moci začít znovu, daleko od svých minulých životů. Když se letadlo s Evou zřítí, Claire si uvědomí, že už není cesty zpět. Převezme Evinu identitu a spolu s ní i její úzkostlivě skrývané tajemství...

bmid_osvetimsky-proces-6jo-428004.jpg

Osvětimský proces

Anette Hess

Příběh rodiny, které osvětimský proces obrátil život naruby Frankfurt nad Mohanem 1963. Eva, absolventka tlumočnické školy a nejmladší dcera rodiny Bruhnsových, má krátce před zásnubami, když ji její agentura nečekaně požádá, aby překládala u mezinárodního tribunálu výpovědi bývalých polských vězňů, kteří přežili koncentrační tábor v Osvětimi. Její rodiče i budoucí manžel jsou zásadně proti: jde totiž o první poválečný proces proti nacistům, který se má konat v jejich městě. Eva o hrůzách v Osvětimi nikdy neslyšela, ale dá na svou intuici a postaví se rodičům na odpor. V tu chvíli ještě netuší, že proces století neodvratně změní nejen její zemi, ale i její vlastní život.

dotkni-se-vysin-2-90409.jpg

Dotkni se výšin

Druhý díl úspěšné knihy Dotkni se výšin nás, stejně jako ten první, vtahuje do víru dobrodružství. Předkládá nám pestrou paletu poutavých příběhů více či méně známých historických osobností, které svou odvahou, vytrvalostí a nevšedním nasazením inspirovaly tisíce lidí.

Osudy lidí, jako byl Thomas Alva Edison, John Harper, Matka Tereza, Antonín Dvořák či Jan Ámos Komenský, v nás dozajista mají moc probudit touhu něčeho v životě dosáhnout a svým činem proměnit tento svět k lepšímu.

Kniha Dotkni se výšin potěší každého, kdo chce nejen získat cenné informace z historie, ale i obohatit svůj život o inspirující myšlenky.